Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

yao 

Pasování prvňáčků na čtenáře s Adolfem Dudkem

28 fotek 6.6.2018 - zobrazení
Už na podzim oznámila paní vedoucí knihovny Daniela Bártková, že v červnu budou pasováni letošní žáci první třídy na čtenáře, a to spisovatelem a ilustrátorem Adolfem Dudkem. To uměli ještě stěží číst první slabiky. Ani jsme se nenadáli a konec školního roku se kvapem přiblížil. Děti již umí číst. Některé čtení baví a jiným jde hůře.Žáci se s panem spisovatelem a ilustrátorem poprvé setkali v období Vánoc, a proto se na další setkání s ním hodně těšily.
Adolf Dudek je spisovatel a ilustrátor dětských knih. Narodil se na Vysočině, avšak nyní žije a tvoří ve Frenštátě pod Radhoštěm. Byl oceněn jako nejprodávanější ilustrátor dětských knih.
Dne 6. června konečně proběhla beseda s Adolfem Dudkem. Byla jako vždy ve veselém duchu. Děti zaujaly jeho pohádky doprovázené kresbou na tabuli. Byla to hodina smíchu a humorných průpovídek. Žáci se měli také možnost zapojit do všech aktivit. Na závěr paní knihovnice Bártková připravila pasování prvňáčků na čtenáře. Nejdříve přečetla slib malého čtenáře a potom pan spisovatel pasoval děti na čtenáře a knihovníky rytířským způsobem. Každý žáček obdržel dárky, knihu a čtenářský průkaz. Všichni se z této neobvyklé hodiny českého jazyka moc radovali.

Daniela Bártková a Mgr. Blanka Kristianová
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron