Noc s Andersenem 2017
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

Noc s Andersenem 2017

Popis

Už po sedmnácté se konala 31. března v knihovnách, školách, klubech, domech dětí Noc s Andersenem. V naší škole byla tato celosvětově pořádána akce již popáté. Akci k podpoře dětského čtenářství zaštiťuje také velvyslanectví Dánského království v Praze. Letos děti nocovaly s hrdiny komiksového časopisu Čtyřlístek. Na naší škole to byli žáci 3. třídy. Také jsme si připomněli 180 let od napsání pohádky Hanse Christiana Andersena Císařovy nové šaty i 20 let s Harry Potterem. V neposlední řadě jsme si připomněli výročí narození dánského spisovatele - pohádkáře H. Ch. Andersena. K této akci nás k velké radosti přizvala paní vedoucí Městské knihovny Karolinka Daniela Bártková.

Konečně nastal kýžený den. Za krásného jasného jarního dne se děti odpoledne sešly před školou v počtu 27, aby si užily program připravený přímo pro tuto akci. Každý z nich měl připravenou výbavu na přespání ve škole: karimatku, spacák, polštářek, plyšáka, pastelky a také něco k snědku…A to je opravdu rodiče řádně vybavili. Dobrodružství mohlo začít. Aby byla radost dokonalá, zúčastnila se celé akce i paní starostka Marie Chovanečková. Všechny věci si hned na začátku žáci odložili do třídy, kde měli přespat, a paní učitelka Blanka Kristianová mohla zavelet k zahájení programu. Nejdříve jsme se všichni odebrali na ranč pana Jiřího Orsága na Paluchu. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o westernovém ježdění a chovu koní. Po prohlídce se každý, kdo chtěl, mohl svézt na koních, koně si prohlédnou a pohladit. Za opravdu výjimečně teplého, skoro letního počasí, jsme na tomto místě strávili více jako dvě hodiny. Sluníčko zapadalo, a tak jsme se odebrali do školy, kde nám paní učitelka, paní starostka a paní knihovnice připravily večeři – pizzu a výborný čaj s citronem. Dětem moc chutnalo, protože, jak se praví, hlad je nejlepší kuchař.

Pak se všichni odebrali do knihovny, kde paní knihovnice měla připraveny zábavné křížovky, soutěže a kvízy, které navazovaly na besedu o H.Ch. Andersenovi. Poslechli jsme si také audionahrávku pohádky Císařovy nové šaty v podání Martina a Martiny Preissových. Potom jsme malovali ve dvojicích obrázky, jak by takové šaty mohly vypadat. A potom už přišel čas na nejočekávanější bod večera – Stezku odvahy. Děti prokázaly, že dokáží překonat strach a že se v noci nebojí. Poprvé zažily školu v noci a ve tmě. Na závěr večera, který moc rychle uběhl, jsme si pustili film na dobrou noc Karlík a továrna na čokoládu, při němž postupně všichni usínali.
V sedm ráno se začali budit první nocležníci. Společně jsme posnídali ve cvičné kuchyni napečené dobroty od rodičů a frgály, které darovala paní starostka. Pak už nastalo balení, loučení a odchod domů s rodiči. Myslím, že všichni budeme na tento večer a noc dlouho vzpomínat. Bylo nám spolu skvěle.

Poděkování si zaslouží paní Bártková a paní učitelka Blanka Kristianová za skvělou přípravu akce, paní starostka za to, že s námi strávila večer i noc a že zajistila výborné frgály, pan ředitel Petr Šrámek, že dal k dispozici potřebné místnosti a v neposlední řadě rodiče žáků, kteří zajistili vynikající dobrůtky pro doplnění občerstvení pro děti. Tato akce se díky těmto všem zdařila. Díky! A už teď se můžou těšit další žáci na 18. ročník akce.

Mgr. Blanka Kristianová, Daniela Bártková

Období

31.3.2017

Statistiky

  • 122 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
📅 Fotokalendáře s 30% slevou!
S kódem: Kalendare2021 Akce platí do 31. 1. 2021
Chci získat slevu
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
Noc s Andersenem 2017
Komentáře Přidat