Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

yao 

Cestovatelské kreslení s Adolfem Dudkem

46 fotek prosinec 2015 až duben 2019 - zobrazení
Dne 16. dubna 2019 proběhla v Městské knihovně Karolinka beseda s oblíbeným spisovatelem a ilustrátorem dětských knih Adolfem Dudkem, který již poněkolikáté přijal pozvání paní vedoucí knihovny Daniely Bártkové, aby potěšil a rozveselil děti prvního stupně základní školy.
Adolf Dudek se narodil na Vysočině, avšak nyní žije a tvoří ve Frenštátě pod Radhoštěm. Byl oceněn jako nejprodávanější ilustrátor dětských knih. Na svých besedách kreslí na keramické tabuli postavy a věci z pohádkových knížek, které jsou dětmi aktivně doplňovány. Děti se tak stanou přímými účastníky pohádek, které je přenesou do světa fantazie a knih. Užívají si radost z netradičního pojetí pohádky, z kreslení a hraní rolí v pohádkách a pochopí, že na základě čtyř základních geometrických tvarů, se může každý stát malířem.
Tentokrát spisovatel zavedl děti na cestu kolem světa, kde jako pilot letadla s letuškou Hankou navštívil několik zemí či kontinentů. Děti se humornou formou podívaly do Grónska, Afriky, Číny, Ameriky…Zde se seznámily s místními obyvateli i faunou. Byla to hodina smíchu a aktivit a dětem se ani nechtělo odcházet. Už nyní se žáci těší na další setkání s tímto ilustrátorem.

Mgr. Blanka Kristianová , Mgr. Karin Davídková, Daniela Bártková
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron